«Сухое голодание по Леониду Щенникову» (автор Л.А. Щенников, И.Л. Щенникова)
Üritan siia panna väikeseid mõtteid sellest raamatust. Kui loetu läheb lahku oma sisetundega, siis tasub ülekontrollida, mida orginaal kirja on pannud. Kuna enne väga pikk kiri läks kaduma, kuna arvuti jooksis kokku vahetult enne ärasaatmist, siis teen nüüd lühemad postitused //// Paastumine on kõige kiirem viis organismi tervendamiseks ja enesetäiustamiseks. Ta mobiliseerib ja suunab organismi kõik reservid tervenemiseks ja ta äratab meie sünnipärased vaimsed ja füüsilised omadused.( lk 6) . Nälgimine on kõige iidsem ravimisvahend ja ta on ka kõige ohutum, tal ei ole kõrvalnähtusid. See on kõige loomulikum organismi puhastumise viis. Instinkt, mis paneb haavata saamise või haigestumise korral nälgima, on iga olemas iga organismi rakus. Elujõud, mis läheks muidu toiduseedimisele, suunatakse kahjustuse koldesse ja eemaldab jäägid, sellega puhastades organismi.... Kui inimene kuulaks seda loomulikku instinkti ja lõpetaks söömise ilma nälga tundmata, vabaneks ta üsna pea haigustest. Seda muidugi siis kui ta sööb loomulikku toidu ja elab loomulikus keskkonnas. (lk. 7)
...
Pythagorase kooli pühitsusele pidi eelnema 40 päevane paastu. Pythagoros leidis, et 40 päevane paast puhastab teadvus selliselt, et õpetusi on võimalik vastuvõtta. ( lk Nälgimine puhastab organismi ja taastab tervise ja sügavalt toimib ka inimese mõistusele ja vaimsele elule. (8). Kuivpaast paneb organismile väga ranged piirid. Organism peab iseendast leidma nii toitud kui vedelikku...Ja see paneb organismi hävitama kõike organismi sobimatut. See on inimesele karm kogemus, kuid tulemus on parem kui teiste paastumisviiside juures. Haiguste juured hävitatakse kiiremini kuivpaastu ajal. (lk. 9) Keltide preestrid, druiidid, pidid läbitegema pikaajalise paastu, enne järgmise astme pühitsust. Pärsia päikesekummardajad paastusid 50 päeva. (lk 9)
...
Nälgimise üheks kõige esimeseks mehhanismiks, mis vallandub, on shlakkide kõrvaldamine kehast. Toimub intensiivne mürkide eemaldamine. Kuna shlakke juurde ei tule, intensiivistub nende väljaviimine. Samuti tekib lisaenergia, kuna organism ei tegele toidu seedimisega ja see muudab shlakkide väljaviimise samuti intensiivsemaks. Välja viiakse mitte ainult vanad, haiged ja surnud rakud, vaid ka nitraadid, pestitsiidid, raskemetallid, sissevõetud ravimite jäägid, liigne naatrium ja palju muud. Puhastumise aste sõltub paastumise ajast. Kõigepealt puhastub organismis olev vedelik, siis kõrvaldakse shlakid tahkematest osadest ja kõige lõpuks hakkab organism väljaviima kristalliseerinud moodustisi. Nälgimisega organism viib endast välja ka selliseid aineid, mida muude vahenditega välja ei saa. Näiteks asbesti osakesi. Toksilised ained eemalduvad läbi kuseteede,soolestiku, kopsude (gaasiline aine) ja naha kaudu. (lk 14 )
...
Raamatus nimetakse kuivpaastu Toidu ja Vee karskuse meetodiks. Ehk siis loobumiseks toidust ja veest. (Методика Воздержания от жидкости и пищи).Tõlgin selle Ravivaks Karskuse Meetodiks ( lühend RKM). See meetod kui organismi taastamise meetod on saanud Venemaal patendi. Kõigi registreeritud haigusjuhtumite puhul 100 protsendiselt toimus olukorra paranemine ja 96 protsendi osas täielik paranemine. (lk16 ) Kuivpaastu ajal ei jää organism ilma toiduta. Ta võtab oma toidu välisest keskkonnast ja sisemistest reservidest. Kuivpaastu ajal hakkab organismis toimima sissetoov funktsioon ( eriti öisel ajal) väljutava funktsiooni asemel. Organismi nälgimist ei toimu, seetõttu on nälgimise mõiste ka kuivpaastu puhul ebatäpne. Keha võime toituda kasvab selliseks, et ta on võimeline õhust omandama süsinikku, süsinikdioksiidi(süsihappegaasi) ja lämmastikku. (lk 17) Kuipaastu ajal hakkab organism omastama nii organismis olevat süsinikdioksiidi kui lämmastikku ja need omakorda on valkude ehitamiseks vajalikud ühendid... Paastumisel tekkiv atsidoos on üheks võtmekomponendiks tervenemisel. Ta soodustab süsihappe gaasi lahustumist veres fotosünteesi põhimõttel. Ja selleläbi saab õhust mida hingame meie jaoks toitev keskkond. (lk 18) Tänu õhust lämmastiku tarbimise suurenemisele kasvavad võimalused kvaliteetsete nukleiinhapete, valkude ja teiste eluks vajalike ühendite loomiseks. (18)
...
Kui organism hakkab kasutama oma valgureservi, siis kõigepealt utiliseeritakse nõrgenenud ja haiged koed. Samuti lähevad utiliseerimisele paistetused, liited, armid, verevalumid patogeensed organismid. Seda protsessi nimetakse autolüüsiks e iseseedumiseks. Tegemist on organismi jaoks normaalse tegevusega. On arvatud, et autolüüs ei allu inimese kontrollile ja et teda ei saa kasutada praktilises elus. Läbi nälgimise on aga see protsess kontrollitav ja kasutatav. (18-19). Eksperimendid on kinnitanud, et paastumisega kaovad ära või vähenevad kasvajad, tsüstid, lipoomid(rasvkasvajad), abstsessid ( mädanikud). Ja kuivpaast annab sellele protsessile kvaliteeti ja kiirust ja tulemus on 100 protsendiline. (19)
....
Meie tervenemine algab verest. Me sisuliselt olemegi veri. Veri on kõikjal ja veri ongi meie elus hing. Absoluutse nälgimisega tekib vaakum, mis imeb sobimatu endasse. Mis juhtub kasvajaga kui hoiduda veest ja toidust ? Terved rakud "söövad" kasvaja lihtsalt ära. Inimene räägib et kasvaja kadus või lahustus. Kasvaja on liigne ja läheb kõige esimesena ümbertöötlemisele. Kuna kasvaja on ilma jäetud oma toidust - söögis ja veest, muutub ta täiesti liigseks. Ja organism reageerib sellele väga kiiresti. Ja kuigi me võime kulutada oma reserve, siis asudes uuesti sööma, need reservid taastuvad väga kiiresti ja koguvad lisa ja peale paastu oleme tervemad kui varem. Kui võrrelda nüüd paastumist vee ja mahladega, siis selliseid tulemusi ei ole praktiliselt võimalik saavutada. Puhastub küll magu ja seedetrakt, kuid vesi on keskkond kus saavad arenenda bakterid. Ja loobudes veest loome me tingimused, kus haiguskolded saavad kaduda. (20-21)
...
Niisiis puhastub veri toksiinidest, parasiitidest, "halvast" kolesteroolist ja kõigest mittevajalikust. Ja seda loomulikul viisil. Meie keha on võimeline regenereeruma ja end uuesti ülesehitama. Talle on vaja ainult anda tõuge, tahta olla terve. Loomulikult ei tasuks peale taastumist korjata üles kõiki oma pahesid. Olles veest ja toidust karske (kuivpaast), muutub psüühika ja aju läheb teisele tööreziimile. Mõtlemine muutub meditatiivseks, palvesarnaseks, lahkub kõik liigne. Eemalduvad tühised ja ebaolulised probleemid ja tunnetus muutub intensiivseks ja avanevad senikasutuseta olnud võimalused. Energeetilisel tasandil toimub ühinemine loodusega. Kogu ümbritsev energia on koguaeg meis. Kui sisemistes protsessides toimuvad muudatused ja puhastused, siis ka tundmine ja mõtlemine teiseneb. Ja see algab juba esimesest kuivpaastu päevast. Me oleme võimelised kinnipüüdma niivõrd puhtaid impulsse, mida "seedetraktipõhine" mõtlemine pole võimeline märkama. Saabub rahu, mis loob uue teadvuse ja sellest saab kogemus, mida ei saa meilt keegi hiljem äravõtta. ( 21-22) Kuivpaast võimaldab, muidu mitteaktiivsel, hüpotalaamusel ühendad vasak ja parem ajupoolkera. 5 päeva kuivpaastu võimaldab paraneda nägemisel, kuulmisel, kompamisel, muutub maailmatunnetus. ( lk 22)
...
Nälgimine äratab selle tunde, milline kogus vett ja toitu on kehale tõeliselt vajalik. kuivpaastu ajal keha vabaneb intensiivselt liigsetest kilogrammidest ja organid (maks, neerud, seedeorganid jne) aktiivselt vabanevad kõikvõimalikest shlakkidest. Kõike seda on näha uriini tekkivas pruunis settes. Vahel on selline sette lausa 50 protsenti uriini kogusest. Ja see hakkab toimuma juba 5-6 kuivpaastu päeval. Ja see on märk kuipalju erinevaid kahjulikke aineid keha on kogunud. On palju vahendeid kuidas puhastada mingeid organeid eraldi, kuid ka teised organid vajavad puhastust, profülaktikat. Ja kõige alguseks on vaja puhastada veri. Tehes kuivpaastu me teeme kõigile organitele profülaktikat puhastame shlakkidest ja eemaldame haiguskolded ja samaaegselt puhastub ka keha kõigest kehale võõrastest objektidest ja seda kõike korraga. Rakkudest ja verest kuni kivideni organismis. Samuti lahkuvad kõik rasvakogumid. Kõige esimesena lahkubki rasv. Kuid mitte see pole kõige olulisem. Oluline on, et peale puhastust meie organism hakkab tööle selliselt nagu ta loodud on. Võitluses liigse kehakaaluga on oluline kõrvaldada häired ainevahetuses. Kõrvaldades selle, keha kodeerib end ümber. (lk 57)
...
Tervenemine ja puhastumine toob kaasa ka organismi noorenemise. Paranevad nii haistmine ja kuulmine. Lisaks on silmanägemine paranenud kuni täieliku taastumiseni. Ja see haistmise, kuulmise ja nägemise paranemine on toimunud ka eakamatel inimestel ( vanuses 65-85). Uueneb nahk ja paranevad küüned. Shennikovi enda kogemus räägib, et hallid juuksed muutusid oma loomulikku värvi tagasi. Lisaks saadakse kuivpaastu läbi ka täiesti uus maailmatunnetus. Uutmoodi nähakse elu, lahkuvad alateadvuslikud probleemid ja stress. Stabiliseerub emotsionaalne-psüühiline seisund. Vabanetakse valust alaseljas, atriidist, selja ja liigesevalust, mis on nii tavaline vanemas eas, ja ilmub elurõõm ja teadvustakse oma täisväärtuslik olek ühiskonnas. Kaovad veeniprobleemid ja muud probleemid, mida peetakse vanusega kaasaskäivateks haigusteks. See on tingitud sellest, et likvideerides põhjuse, kaob ka kohe tagajärg. ( lk 58)
...
Kuivpaast on otseselt seotud ka inimese vaimsusega. Kogu meie olemine on harmoonia ja tasakaal ja see omakorda on võrdne armastusega. Häirides tasakaalt kui seadust, karistame end teadmatult üsna kiiresti. On vaja jõuda allika juurde tagasi ja kogeda selle maailma harmooniat nii endas kui kõikjal enda ümber. Nii et alustame iseendast! Uppuja päästmine on uppuja enda asi! Tuleme meelde arukaid sõnu - terve keha ja terve vaim on omavahel seotud. Kui me oleme toidu - ja veekarsked ehk siis teeme kuivpaastu, siis juba kolmandal päeval hakkab tekkima maailmatajusse suurem kirkus, märkame paremini iseendas toimuvaid mõtteprotsesse ja liikumisi ja üha enam hakkab ilmnema kõige elu ja eksisteerimise mõte. Jaa, jaa, see toimub igaühega. Inimesed, kes on jaganud oma kogemust, räägivad ühte ja sedasama. Mõtteselgus ja teadvustamine jääb alles ka pikemaajalistes kuivpaastudes ja see on tõeliselt tervendav inimese jaoks. Räägitakse , et töö lõi inimese. Chennikov leiab, et töö teeb inimese tõeliseks - Inimeseks suure algustähega. Töötades enda heaks pole üllatav kogeda rahulolu. Kui me suudame aidata ennast, suudame ehk aidata ka teisi ? See ongi üks samm vaimses arengus. Chennikov kordab : Proovige seda iseenda peal ja omandage oma kogemus. Mida varem inimene alustab oma enesetäiustamist, seda parem ! Kuid ärgem unustagem, alustada pole kunagi hilja. Vaimne kasv avaldub kohe ka meie kehas, sest elus on kõik omavahel seotud. Toidu ja Vee karskus on otsene tee ka vaimsuse kasvuks. Nii et asugem teostama läbi tegude mõeldud mõtteid vaimsusest. (lk 59-60)
...
Shennikovi käest küsiti, et kas kuivpaast aitab ka viljatuse korral. Ta ütleb, et kui viljatus on tingitud saastunud veres, siis jah kuivpaast aitab ka viljatuse korral. Diagnoos pannakse tihti seetõttu, et arst peab diagnoosi panema ja tegelikku põhjust ikkagi ei teata. Diagnoose pannakse kui kohtuotsuseid. See on julm ja arutu. Teiseks viljatuse põhjuseks võivad olla haigused ,mis ei lase rasestuda. Ja kõrvaldades kuivpaastuga nende haiguste põhjuse, kaob ära ka tagajärg - viljatus. Sajand naised on saavutanud soovitud tulemuse juba 7 päevase kuivpaastuga. Vahel on vaja läinud ka pikemat kursust. Ja puhastuma peaks ka mees. ( lk 62)
....
Üks naine küsib Shennikovi käest, et miks ta ei suuda viiepäevast kuivpaastu lõpuni teha. Teisel päeval tekib pearinglus, väga suur nõrkus, ta kuuleb oma südamelööke. Tekib niisuur hirm oma seisundi pärast ja ta katkestab paastu. Ja küsib Shennikovi käest, et mida teha, et pidada vastu 5 kuivpaastupäeva. Shennikov küsib tema käest, et kas ta süstib insuliini. Naine vastab, et ei süsti, et ta üritab igasugustest tablettidest hoiduda. Shennikov küsib, et millistest haigustest naine soovib vabaneda. Naine vastab et tal on hüpertoonia kergem vorm artriit, jalad valutavad, kevadel taimeallergia ja kivid neerudes. Chennikov vastab sellele naisele järgmist : " Sellised ilmingud nagu te kirjutasite saavad ilmneda siis kui organismil on tugev sõltuvus hormoonidest ,insuliinist jt rohtudst ja kui inimene kuivpaastu ajal väldib neid aineid. Teie juhtumil puhul on probleemi põhjuseks hirm. Te kardate. Tunnistage üles, et te oma tavaelus koguaeg jälgite, mis teie sees toimub, jälgite oma üleelamisi" Naine nõustub selle väitega. Chennikov küsib tema käest, et kas ta tahab lahendada seda probleemi. Naine vastas, et jah. Chennikov palus tal meeldetuletada mingit korda, kus naine tundis end väga halvasti. Naisele meenutas olukorda, kus ta oli 8 päeva angiinis ja tundis end väga halvasti ja tablette raviks ei kasutanud. Shennikov vastas talle nii : "Te üllatate mind. Te kannatate rahulikult kõige raskema haiguse ära. Te ilmutate rahu ja tahtejõudu ja kõik sellepärast, et teate, et haigus möödub. Te teate kindlalt, et seisund kunagi lõpeb ja võite isegi arvata mis ajal. Vastake palun, et kas te tõesti arvasite, et alustades kuivpaastu, suudete te säilitada oma tavapärase aktiivsuse, tundmata mingeid muutusi, kõiki aktiivseks muutuvaid haigusi, kui organims hakkab tööle nende kõrvaldamiseks ?" Naine vastas, et teab et peab olema kannatlikum. Chennikov kiitis teda ja ütles ,et nüüd naine näeb et asi on hirmus. Et ebakindlust naises ei ole, on ainult harjumatu olukord. Kuivpaastu ajal hakkavad kõik haigused väljaronima ja nad teevad seda korraga. Miks te suudate taluda rohkem haigeolemist kui haigustest tervenemist ?... Rõõmustage iga kuivpaastu ajal tekkiva ebamugavuse üle, sest see tähendab ,et tervis hakkab taastuma. (lk 67-70 )
...
Shennikovi käest küsiti, miks ta soovitab päevase reziimi vaheta öise vastu kuivpaastu ajaks. Shennikov vastas järgmiselt : Kõigepealt kogest ta oma praktika põhjal seost iseenda ja keskkonna vahel ja neile järeldustele leidis ta ka teaduslikke põhjendusi. Peale selle öösi negatiivne energia eemaldub ja jääb nagu magama. Õhk ,mida hingame ja millest kuivpaastu ajal ka toitume, muutub öösi puhtamaks ja selles on tunduvalt rohkem lämmastikku. Esimesel üleliidulisel ravipaastu sümpoosiumil, mis toimus 20 aastat tagasi räägiti sellest, et elusorganims on võimeline omastama lämmastikku õhust mida sissehingab. Selle lämmastiku kogus sõltub sellest, kuipalju inimene sööb proteiini - valku. Kui inimese söögis on proteiini umbes 22 protsenti söögist, hingab ta lämmastikku rohkem sisse kui välja. Kui proteiine on umbes 30 protsenti tekib tasakaal. Inimene hingab samapalju lämmastikku sisse kui väljahingab. Kui proteiini kogus on kogu söögi ulatusest 2/3, siis inimene hakkab lausa lekkima lämmastikust, mida ta ei ole sissehinganud. Akadeemik I. Neumovakin, kes uuris aastaid kosmonautide hingamist, tõestas, et lämmastik imendub organismi samamoodi nagu ta imendub pinnasesse. Selles protsessis on osaline ka hemoglobiin, kes vahetul seob lämmastiku võimaldades lämmastikul muutuda molekulaartasandist valguks ja sellega muutudes toitumise lahutamatuks osaks. Ja see ongi põhjus sellele, et kui me sööme vähe valku, siis me hingame lämmastikku vähem välja kui sissehingame. Kui valku on toidus palju, siis õhus olev lämmastik on organismile üleliigne. Siis läheb lämmastik valgulisest seisust üle molekulaarseks ja hingatakse välja. Nii et me mitte ainult ei hinga lämmastikku, me ka toitume lämmastikust. Mis siis saab, kui organism ei suuda omastada lämmastikku ? Siis vajab ta rohkem taimset ja loomset valku, et kompenseerida puudujääk. Nii et lämmastik õhus asendab osaliselt toiduaineid, mida paastumise ajal organismi ei satu. Ja üks oluline komponent on veel, mis räägib öise eluviisi kasuks. 20 sajandil on see teraapia vorm hakanud levima ja see teraapia vorm põhineb Ajal. Kronoteraapia /Ajateraapia /chronotherapy/хронотерапия. Uus meditsiiniharu põhineb juba iidsetel teadmistel : kõik haigused on tsüklilised. Kõik protsessid kehas pole päevajooksul ühesugused. Näiteks vererõhk on kõige kõrgem päeval kella 3 mest õhtu kella 6 ni ja öösel väheneb. Kui inimene on terve on see kõikumine normi piires. Umbes samal ajal on aktiivsed ka maksa ensüümid. Öösel ensüümide aktiivsus väheneb. Öösel samuti väheneb siseserektsiooninäärmete hormoonide , eriti adrenaliin ja nonadrenaliin, tekkimine. Hommikuks nende tegevus jälle aktiveerub. Öösi suureneb aga maomahla ehk soolhappe tootmine. See on ka põhjus, miks haavandite korral öösiti kõht valutab. (Lk 72-74)
...
Inimese kehas toimib hulgaliselt rütme, mis siis kõik omavahel tasakaalus. Kõige olulisemad bioloogilised kellad asuvad ajus. Samuti asub ajus käbinääre, kes öösi toodab hormooni melotamiin. See ongi nn öine hormoon. Melotamiin on impulsside vahendaja, saades info bioloogilistelt kelladelt ja saadab organitele. Ta reguleerib kõiki endokriinsüsteemi näärmeid. Pikka aega arvati, et käbinääre on täiesti kasutu. Melotamiin peale bioloogiliste kellade reguleerimise on oluline ka lai farmakoloogiline mõju - hõlbustab kohanemist erinevate muutuvate tingimustega näiteks ajavööndide vahetusega lendamise ajal.... Uurimistega on kindlaks tehtud, et haiguse ravis on oluline ka see, millal sobivat rohtu võetakse. Ja selgub et aeg, millal rohtu võtta, on võtmeks tervenemisele. Nii et kõik eelnevalt öeldu ja oma isiklik praktika annavad tunnistust, et öine ülevalolemine hõlbustab ravipaastu 9 ja 11 päeva läbimist.( Lk 75-76)
...
Shennikovi käest küsiti, et kuidas ta suhtub klistiiri enne paastu ja paastu ajal. Ta väitis, et tema seisukoht läheb kokku Paul Braggi omaga. Klistiir on samapalju kasulik kui ta on kahjulik. On oht rikkuda loomulikku looduse tasakaalu seedetraktis. Kuna kuivpaastu korral jälgitakse eriliselt vedeliku mittesattumist organismi, siis klistiirist ei saa juttugi olla. Kui seda eirata, siis tuleb kuivpaastu otsast peale alustada. Toidujäänused tulevad väjla täiesti loomulikul teel ja looduseadusi tuleb austada. Enne kuivpaastu soovitab kasutada punapeeti klistiiri ja lahtistite asemel. Köögiviljadest toitumine enne paastu tagab juba eelpuhastunud seedimise. (lk 76-77)
...
Shennikovilt küsiti pikaajalise paastu jaoks nõuandeid. Et mida veel peaks arvesse võtma peale vaikimise ja energia kokkuhoiu. Et milliseid nõuandeid ta annaks 7 päevase ja ka 11 päevase ravikuivpaastu läbitegemise jaoks. Shennikov vastab : Esimest kuni viimase päevani tuleb energiaga väga kokkuhoidlikult ringi käia, sest see on periood, kus likvideeritakse põhjusi, mis segavad tavaelu. Toimuvad ümberkorraldused, kus kõik liigne jääb oma toidust ilma ja kogu organismi tähelepanu läheb elutähtsatele organitele. Veest ja toidust hoidudes ei kaota ükski elutähtis organ oma kaalu ega tema tegevus ei ole häiritud. Organiseerides oma päeva ja mõõdukalt liikude anname oma panuse, et organism saaks end puhastada. Rääkimisele läheb väga palju energiat. Tavalistel päevadel kui me sööme ja joome, siis see taastab rääkimisel kaotatud energiat. Kui hoidume toidust ja joogist, siis rääkimisega kaotame hulga energia. Kui kuivpaastu algul suhelda palju, siis 3-4 päev saavad olema väga rasked ja nii võib edasine paastumine muutuda võimatuks. Suu tasub hoida tihedalt kinni, et ei toimuks mingit vee sisenemist suhu seda eriti ülevalamiste ajal; sülge ei sülitata välja ja hambaid ei pesta. Anname sisemistele protsessidele võimaluse toimuda iseseisvalt. Suhtlemiseks kasutage pliiatsit ja paberit. Aeglustage oma tegevust, liikumist ja reaktsioone teie ümber olevatele asjaoludele ja inimestele. Hingama peab eranditult läbi nina. See võimaldab hapniku voolamise ajju, mis on ajule lisatoit kuivpaastu ajal. Igasugused raskuste tõstmised ja suurte tõusude ja languste võtmised, peaksid jääma kuivpaastu ajal ära. Ära peaks jääma kõik mittevajalikud pingutused. Kodus paastuge pange kõik asjad enne valmis. Riided, jalanõud, raamatud, käsitöö. Võimaldage endale ligipääs külmale veele ( ülevalamine), värskele õhule. Mõelge läbi kus te jalutate öisel ajal. Ülevalamine toimub eranditult külma või jaheda veega. Peale 3 paastupäeva on välistatud külmetamine. Organism hakkab teistmoodi tööle ja see mis tavaelu puhul oli tavaline, kuivpaastu ajal seda ei ole. Ülevalamine värskendab ja äratab, annab organismile lisa toitu. ühendab sisemise ja välimise, psühholoogiliselt rahustab. Suurepärane, eriti õhtusel ajal, on kõndimine vihmas. Kui on talv kõndige paljajalu lumel. See kõik karastab organismi, nii sisemiselt kui väliselt ja eemaldab hirmu külma ees. ( lk 78-79)
....
Shennikovi käest küsiti, et millist rolli mängib ettevalmistus ja väljatuleks kuivpaastust. Shennikov vastas : Nii ettevalmistus kui väljatulek mängivad olulist rolli. Ettevalmistav faas on oluline osa sellest, et kuivpaast mööduks edukalt. Esiteks psühholoogiline ettevalmistus. See hakkab mängima olulisemat rolli siis, kui inimene on vähe või pole üldse praktiseerinud kuivpaastu ja hakkab ületama psühholoogilist barjääri , mis tekib pikema paastuga koos. Õige häälestus, usk oma võimalustesse ja jõudu on juba pool tehtud tööst tervenemise heaks ja kuivpaastu eduka läbimise heaks. Oma häälestusele tuleb pöörata tähelepanu, nagu ka korjata infot kuivpaastus toimuva kohta. Tähelepanelikult pöörake tähelepanu endas tekkivale, eriti kui olete võtnud eesmärgiks 3-11 päevase kuivpaastu. Häälestuge sellele, et te edukalt läbite kuivpaastu kuni lõpuni. Valides eemärgi, kinnitage see kindlalt teadvusesse, usus, et see on võimalik. Kasutage autogeenset treeningut, et kindlustada endale kuivpaastu edukas läbimine. Näiteks : Ma ei tagane oma eesmärgist ; Mul on jõudu see läbiteha; Ma tervenen; Minu keha tahab olla terve; Minu organims aitab mind minu teel tervenemisele; Mitte keegi ega ega mittemiski ei kalluta mind kõrvale sihist. Usun, et loodus ise suudab aidata mind tervenemisel. Viies läbi piisavalt põhjaliku ettevalmistuse, kogete te enesekindlust ja tõenäosus, et katkestate väheneb. Peate ütlema, sellest päevast sellet kellast kuni selle päeva ja selle kellani ma olen kuivpaastus. Mõelge seda alati kui mõtlete kuivpaastu peale. Öelge : ma lähen sooritama kangelastegu. Ma suudan teha nii nagu otsustasin. Ma olen rahulik ja kindel endas. Ma saavutan püstitatud eesmärgi ja miski ei takista mind. Mõttes pöörduge tagasi täpse kuupäeva juurde. Kujutlege, et selles perioodis olete rahulik ja rõõmus. Häälestage end sellele, kui kuivpaastu ajal ägenevad teie haigused, siis olete selleks valmis. Te teate , et nii peabki olema. Te teate, et kõik sümptomid, mis ilmnevad paastus, on märgid, et organism töötab ja toimub tervenemine. Õige psüühika häälestuse korral saate suurepäraselt hakkama. Sisenege paastu rahulikult ja sihikindlalt. Seitse päeva on piisav, et valmistada end ette kuivpaastuks. Kui esimene pikem paast on juba läbitud, siis on edasine häälestumine lihtsam. Väljumine peale kuivpaastu peab olema sama range kui kuivpaast ise. Väljumisest sõltub edasine enesetunne ja juhiseid tuleb alguses järgida väga täpselt. Väljumisega võib kuivpaastu mõju suurendada ja võib vähendada. Väljumisel olge kannatlikud. Mõelge sellele, et arukas tegutsemine ja enesekontroll toovad ainult positiivseid tulemusi. Lk 79-81
...
Peamine kuivpaastu printsiip on vabatahtlik soov läbida tervendav kursus selle metoodika järgi. See on igaühe individuaalne otsus, kedagi jõuga tervenema panna pole võimalik. Kursus algab 2-3 nädalat enne ettevalmistusega. Õige psühholoogiline ettevalmist on 50 protsenti edust. Alguseks soovitame 36 tunnist toidust ja veest loobumist. See võimaldab kontrollida oma jõudu selleks, et läbida pikem kursus ja annab esimese kogemuse Sellest pole vaja isegi kellelegi teatada, kuna 36 tunnine paast ei vaja mingeid ettevalmistusi. Seejärel läbige 3-päevane, mis ei ole sugugi nii raske kui tundub. Peamine on ületada psühholoogiline barjäär ja hirm. Inimest alati hirmutab teadmatus. Kui hirm on ületatud , siis saab liikuda pikema Ravikarskuse juurde. Pikema paastu jaoks on vajalik positiivne eelhäälestus ja veendumus oma edukuses. Te peate olema kindel oma edus, sest niipaljud inimesed on seda suutnud, suudate ka teie. Rahvatarkus ütleb : "Nõrk otsib põhjust. Tugev tegutseb". Soovige terveneda, soovige ületada oma mitteuskumine ja teie elu hakkab muutuma. Et süvendada oma häälestatust ja usku, soovitan autogeenset treeningut : 1. Ma pean vastu olles ilma veeta ja toiduta kogu kuivpaastu aja. 2. Ma usun tervenemisesse. 3 Ma soovin ainult tervenemist. 4.Ma usun oma jõusse jne. Leidke enda veenmiseks kõige sobivamad sõnad. Te peate teadma, et kuivpaastu võib katkestada igal ajal ilma vähimagi ohuta tervisele. Kuid soovitan teil oma mõtetes ja tegudes sihipärane. Näiteks kui olete otsustanud teha 7 päeva, ärge laske ligi mõtetel, mis kallutavad teid varem lõpetama. Kui teile tundub et pole vahet, kas üks päev rohkem või vähem, siis te eksite. Iga päev toimuvad konkreetsed protsessid kehas. ja antud meetod lähtub maksimaalsest kasust tervisele. Nii et kui te olete juba alustanud, siis leidke endas jõudu ahvatlustele lõpetada varem mitte järgianda. Ülevalamistel ja teistel kokkupuudetel veega, pidage meeles. Ka lusikatäis vett lõpetab protsesi. Kas tasub hetkemeeleolu tõttu rikkuda ära juba eelnev töö. Kui teil on ahvatlus katkestada lugege seda raamatut või tutvuge teiste kogemustega. Kuivpaastu ajal on soovitatav lugeda vaimset kirjandust. Pidage meeles, et esimene kogemus on kõige raskem, kuid ta avab teile täiesti uued võimalused. (lk 102-104)
Raamat http://rawstyle.ru/wp-content/uploads/2012/08/Sistema_istselenia_po_Leonidu_Shennikovu.pdf
Raamat http://rawstyle.ru/wp-content/uploads/2012/08/Sistema_istselenia_po_Leonidu_Shennikovu.pdf
Raamat http://rawstyle.ru/wp-content/uploads/2012/08/Sistema_istselenia_po_Leonidu_Shennikovu.pdf
VastaKustuta
VastaKustutaTepat di Tanggal 4 Februari 2019 situs www.bolavita.site Akan Mengundi Bonus Lucky Draw Dengan Total Rp 10.000.000,-
Situs ( w w w . b o l a v i t a . s i t e ) sudah berdiri sejak 2012 ! Menyediakan Segala Jenis J U D I Online Yang lengkap dan mungkin sedang kami cari saat ini ... Daftar sekarang juga.. Nikmati bonus meriah lainnya ...
Info selengkapnya hubungi :
WA : 0812-2222-995
BBM : BOLAVITA
( Online 24 Jam Setiap / Tampa Libur )