pühapäev, 28. aprill 2013

Saturni Imelised Porgandid Skoprionis

Täna leidsin õpetuse, mis avardas kogu hapendamise arusaamist. Polnud üldse mõelnud, et anum, milles hapendadakse, ei pea olema avatud. Ja see impulss oli selline, et facebooki tekkis lehekülg Hapendamine. Tegin ka sünnikaardi Hapendamise leheküljele. Ja olgu see ka siia äratoodud :


Video, mis selle impulsi andis on siin :
Vajutuseks kasutakse suuri kapsalehti, mis on kokkumurtud. Tehtud on see veega. Mina kasutasin hapendatud kapsa vedelikku. Ja soola ei lisanud.  Tegin pildi ka. Tegemist on esimese hoidisepurgiga, mis sai ka sünnikaardi ja kui see kapsas peaks õnnestuma, siis ilmselt läheb suuremaks tootmiseks lahti :)

Täna päeval oli Saturni  Päikese vastaseis. Ja Saturni kohalolu oli koguaeg tunda. Aga seekord oli kohal Saturni helgem ja valgem pool, mis võimaldab kogeda vabadust ja vabanemist ja kus liikumist ja tegutsemist saadab eesmärgitastatud ja korrastatud tegevus.  Nii et juba üsna lõpupoole mõtlesin et ega need porgandid ikka Saturnile pühendatud on. Ja Nimeks sai Saturni Imelised. Vaadates aga valmistehtud kaarti, sain aru, et jaajaa. Õige nimi on Saturni Imelised Porgandid Skoprionis.

Jook seesamiseemnetega

2 supilusikatäit seesamiseemneid. Vähese veega blenderdada, kui jook on valget värvi, lisasin veel vett, banaani, eile likku pandud rosinad ja veidi sidrunimahla. Jooki sai umbes 700 ml.

Toitumisest

Toitumine on tegelikult väga lai teema. Sisuliselt iga sissehingamisega me sööme. Ja iga väljahingamisega ( toidame maailma) anname oma panuse maailmale ja kõigi väljahingamistest luuakse kogu väline nähtav maailm. Füüsiline söök on kõige jämedam osa toitust. Vajavad nii tunded kui mõtted toitu ja ka ideid vajame me kõik ja oleme ka ise toiduloojad teistele oma meeleolude ja tundmustega, ideede ja tegemistega. Ka see vestlus on toit  Loodetavasti kellelegi jaoks ka Elus. Elustoitu vajavad kõik tasandid, mida teadvus siin kasutab ka need tasandid, mida veel ei kasuta. Ja kui füüsilisel tasandil on lihtsam kindlaks teha, mis siis on elus ja mis mitte, siis peenematel tasanditel võib see olla kordades keeruline. Sest see elustoit peenematel tasanditel peab olema kooskõlas iseenda elusihiga. Mitte selle maise ettekujutusega oma elust ja selle sihist, vaid selle igavikulise ränduri elusihiga, kelle jaoks üks füüsilise keha inimelu on kui üks ööpäev. Ja peenematel tasanditel võib üks ja sama nähtus olla ühele elustoit, teisele surnudtoit. Ja seal on kordades olulisem, et toit oleks endale sobiv. Ja sealt edasi tuleb samm, kus on vaja teadlikust, mida selles kõigi tasandite toitumisega loome ehk siis mis toitu maailmale jagame. ( Ka pahas tujus inimene on kahjus teiste jaoks toiduallikas). Ja kõik need peenemad tasandid kokku mõjutavad ka füüsilise toidu valikut ja seedimist. Mingi aeg võib lasta kehal omaette toimetada, pööramata väga täpset tähelepanu, mida suhu pannakse. Üks tark inimene on öelnud, et oluline pole mitte see, mis suust sisse läheb, vaid mis suust väljatuleb. Ehk siis öeldud sõna ( või ka mõeldud mõte ja kogetud tunne) mõjutab kordadese maailma enam kui suhupistetud toitupala. Aga ühel hetkel võib selguda, et keha on ka vaja toetada, sest keha kaudu me siin loome ja oma kiirgust maailmale jagame.

https://www.facebook.com/groups/288341327887293/

Füüsilises maailmas füüsiliste vahenditega tuvastatud ained on energiate jämedamad vormid. Ja ainevahetus on energiavahetus. Iga tervik loob oma ainulaadse olemise ja ainulaadne olemine on energiavahetuse ringis teiste tervikutega. Nii on inimeses endas ainavahetuse/energiaringid, mida teadvusel keeruline hoomata ja ka teadlased üha leiavad ja avastavad. Rakust kui suurest universumist teatakse ühteteist, aga ometi avastused koguaeg jätkuvad. Inimesel endal on suuremates tervikutes sama roll kui temas endas on rakus, elunditel, verel. Inimene on osaline Maa aine/energia vahetuses, Päikese ja Päikesesüsteemi aine-ja energiavahetuses, Linnutee aine- ja energiavahetuses jne. Võiks küsida, et kas rakk teab, et ta rakk on või piirdub tema maailma iseenda tunnetamise ja teadvustamisega. Kas inimese füüsilise keha moodustavad rakud on teadlikud, et on olemas veel üks suurem tervik, kellest sõltub nende elukeskkond. Kas ma ise olen teadlik, et olen rakk Päikesesüsteemis elundis nimega Maa. Ja kuidas see teadlikus, et olen aine-energivahetuses Maaga, Päikesesüsteemiga, Linnuteega, igapäevases elus väljendub? Sellised mõtted tekkisid peale seda kui unes tuli väga selge sõnum, et koostöö Linnutee, Päikesesüsteemi ja Maaga tähendab teadliku aine-ja energiavahetust. Ja et teadlikus tähendab ka avatud olemist energia ja ainevahetuseks Linnutee, Päikesesüsteemi ja Maaga. Maa ja Päikese energiavahetuses ikka on sattunud lugema siin seal. Võimalusest ärgata Linnutee teadlikusele meenub Dane Rudhyar.http://www.khaldea.com/rudhyar/ . Nii et kui tunnetus ärganud võimaldab tajutoitumine aine ja eneriavahetust nii Maa, Päikesesüsteemi kui ka Linnuteega :)

https://www.facebook.com/groups/113194808857478/

laupäev, 27. aprill 2013

Arenguvõimalused

Ise prooviks paastumist (paistetanud igeme korral). Annaka hammastele ka puhkust ehk siis võimaluse muud hambatööd söögi lõhustamise asemel. Ehk see valulikkus ongi märk, et hammas pole hetkel nõus toiduga tegelema
...

Siin on muid soodsaid seise ka peale täiskuu. Hambad, kondid, kroonilised haigused võivad päevakorda tekkida äkki väga paljudel veel oma nädala aega.

....
Mitmed planeedid teevad ridamisi Saturni ja Kuu sõlmedega jõulisi seise. Lisaks sellele oleme kolmikvarjutuste mõju alla. Kuu varjutus oli eile, 10.5 on Päikesevarjutus ja 25. mai Kuuvarjutus. Kõik need on väga äratava seisuga, et harjumuspärane elukorraldus võib olla häiritud. Teadvused ärkavad ja kannatuse ja paine suurus on võrdeline siis loodud illusioonide hulgaga. Ärganud teadvus ei ole võimeline kannatama ei haigustes ega eluolu sündmustes. Ainult magav teadvus on võimeline kannatama. Elu siin kulgebki nii, et mõned seisud on uinumiseks väga head, teised jälle unest ärkamiseks ja märkamiseks, et kus ma olen, miks ma siin olen ja mis ma siin teen. Depresiivsetele seisunditele tasuks väga suurt tähelepanu pöörata, sest need on tunnused, et ärkamine ( kannatuste vaba olek ) on väga lähedal. Sest paine teadvusele, et ta vabastaks end ainest, on väga suur.

https://www.facebook.com/groups/288341327887293/490395744348516

Söögitaimed nimega umbrohi


KÕRVENÕGES Utrica dioica
on meie söödavatest taimedest kõige toitvam. Värske nõges sisaldab 15 % viinamarjasuhkrut, 5,5 % valku, 0,6 % rasva ning rekordilisel määral (2,3 %) mineraale, millest tähtsaimad on raud, kaalium, kaltsium, magneesium. Rikkalikult pakub nõges C-, B-, A- ja E-vitamiini. Nõges on sama toitev kui kartul, porgandist kaks ja spinatist kolm korda toitvam. Nõgesel on oluline koht ravitoidus, ta tugevdab verd, parandab kopsuhaigusi ja vähendab sisemiste verejooksude ohtu.
Varakevadel nopi kuni 10 cm kõrgusi võrseid. Pese need külmas vees, karvaste ja krobeliste lehtede vahel on palju liiva, mis võib hamba all ragisema hakata. Keeda nõgest 1-5 minutit, haki peeneks ning lisa salatisse, suppi, hautisse. Tal on puhas hapukas maitse, meeldivam kui hapuoblikal.Kõige õigem on keeta vanavanaema kombel nõgesesuppi, siis ei lähe mineraaliderikas leem kaduma.
Vali aia tagant välja tihe, suurte lehtede ja sirge kõrge varrega nõges ning istuta peenrasse nagu piparmünt: laota jämedad juured peenral laiali ja kata mõnesentimeetrise mullakihiga. Sügisel multši nõgesepeenar paksult koorepuru või õlehakkega, et vihm noori võrseid varakevadel mullaseks ei pritsiks.
Lõika ühest juurejupist kasvanud võrsetelt 3-5 korda saaki ja jäta siis taim jõudu koguma. Enne õitsemist lõika nõgesel ladvad maha, et ta end umbrohuna laiali ei külvaks. Nõgese varrest saab läikivvalget siidist kiudu, millest vanasti tehti suviseid kirikuriideid. Soomlastel on nõgesekiu kasvatamise ja töötlemise tehnoloogia ellu äratatud ja käsitöökodades müüakse nõgesesärkegi.
HARILIK NAAT Aegopodium podagraria
oli vanades taluaedades väärt toidutaim. Ükski korralik perenaine ei vedanud selle lopsakaid lehti käruga komposti. Varakevadel tärkavad lehed on vitamiinirikkad, maitse on küll omapärane, kuid meenutab veidi lehtsalatit, kahjulikke kõrvalmõjusid ei ole me esivanemad aastatuhandete jooksul täheldanud.
Harilik naat kasvab igasuguses mullas ja valgusrežiimis iseenesest ja ülemääragi. Nopi mahlaseid noori lehti, mis pole end veel laiali sirutanud, ja haki salatisse või sega vokkpannil köögiviljadega. Kui taime õitsema ei lasta ja suuremad lehed pidevalt ära lõigatakse, jätkub salatit kesksuveni. Naati võib süüa segasalatis koos keedetud nõgese, värske hanemaltsa ja valge iminõgesega. Naadist keedeti vanasti suppi ja teda hautati piimas. Toitev ja kasulik, muidu käes, aga meie ei söö!Naadi valgekirjude lehtedega sort ’Variegata’ on ilus ja söödav.
HARILIK KIKKAPUTK Angelica archangelica
kasvab kogu Euroopa territooriumil Lapimaast Vahemereni, Hispaaniast Baikalini ja kaugemalgi. Selle taime väärtust kiidetakse meie regilauludes, tema ravijõust kirjutasid antiikautorid ja laulsid lapi nõiad.
Kikkaputk on šartröösi ja vermuti rohi, hinnatud toidu- ja ravimtaim. Asja ette läksid nii aromaatse õli poolest rikkad seemned ja lehed, suhkrused varred kui ka mahlakad juured. Selle taime eri osad ravivad reumat, podagrat, kopsuhaigusi, köha ja külmetushaigusi, mitmeid neeru- ja põiehädasid, puhitust ja voolmeid. Peale selle ei hakka kikkaputke söönud inimesele külge mürk ega nõidus.
Harilik kikkaputk on kahe- kuni mitmeaastane taim. Ta eelistab päikest ja niisket rammusat mulda, kuid kasvab hästi ka liivasel künkal, kui noort taime väetatakse ja kastetakse. Kriitiline on esimene kevad. Kasvuhoo sisse saanud kikkaputk kasvatab esimesel aastal kuni meetrikõrguse, rabarberit meenutava võimsa lehepuhmiku, teisel või kolmandal aastal hakkab võrsuma võimas õievars, mis soodsates oludes ulatub üle kahe meetri. Tugev juurikas võib õitsemise aastal anda uinuvast pungast tütartaime, siis ei hukku kikkaputk ka pärast õitsemist.
SIBERI KARUPUTK Heracleum sibiricum
on teine hallidest aegadest saati tuntud söödav putk. Muinaseestlased koorisid ja sõid noort vart maiusena, Euraasia parasvöötme loodusrahvad teevad seda tänapäevani. Jaapanlased ostavad Kaug-Idast oma toidulauale tuhandeid tonne karuputke.
Selle taime sammasjuur on suhkrurikas, toitev ja maitsev. Kesk-Euroopas on karuputke seemnetest ja lehtedest kääritatud pärmijooki, Siberis põletatakse tema vartest viina. Meil kulutatakse kümneid miljoneid riigi raha selle taime hävitamiseks. Probleemiks on kõrvetavad lehed, millega see kasulik taim nõgese kombel oma elu kaitseb.
NB! Eestis on lindpriiks kuulutatud Sosnovski karuputk (Heracleum sosnowskyi), mis sisaldab furokumariini ja mõningaid eeterlikke õlisid, mis ärritavad ja kahjustavad nahka. Taimega kokkupuutumisel ilmnevad nahal põletikunähud: kipitus, sügelus, õhetus, punetus, valu, nahaturse, samuti võivad tekkida villid. Kahjustusi võimendab otsene päikesepaiste — toksilised ained mõjuvad nahapigmentidele, millega seoses tekib ülitundlikkus päikesekiirguse suhtes.
HARILIKU PILLIROO Phragmites communis
risoomi uinuvatest pungadest puhkevad kevadel ja suvel noored nöörjad kahvaturohelised võrsed. Lõika need enne lehtimist lahti ja keeda soolavees ning söö nagu sparglit — pilliroovõrse maitset peavad gurmaanid isegi vürtsikamaks. Pilliroojuurikatest tegid meie kauged esivanemad jahutoitu, kesistel aastatel oli see isegi põhitoidus.
VALGE HANEMALTS Chenopodium album
on kõige tavalisem umbrohi, laiade „spinatilehtede” ja helehalli õievarrega taim. Söödud on enamikku selle perekonna liike, haisev hanemalts Ch. foetidavälja arvatud.
Pese noor terve taim ära ja haki koos mahlase varrega salatisse, hautisse, supisse koos porgandi ja võilillejuurikaga. Põhjarannikul söödi enne jaanipäeva maltsa-kalahautist rikkaliku tilli ja murulauguga. Maltsapannkoogi saad, kui lisad maltsahautist pannkoogitaignasse. Hanemalts on spinati lähisugulane ja tema puhul peab paika kõik, mis spinati kohta kehtib. Hanemalts on ka üks aedmaltsa punaselehise teisendi Atriplex hortensis var. rubra esivanemaid. See punaste lehtedega üheaastane taim on segaaias asendamatu. Purpurne, kuni 2,5 m kõrgune harulise õisikuga taim annab isekülvi, kaunistab salatit ja peolauda, pealegi ületab ta mineraali- ja vitamiinirikkuselt spinatit.
HARILIKU VÕILILLE Taraxacum officinale
raviks mõeldud juurikas kaevati vanasti sügisel üles, pesti puhtaks, tükeldati ja kuivatati. Mitmete maksa-, kõhu- ja näärmehaiguste raviks joodi võililleteed. Toiduks kaevati juurikas koos tärkavate lehtedega üles kevadel ja kraabiti tume koor pealt maha. Taim lõigati pooleks, tükeldati koos lehtedega, keedeti soolvees 3 minuti jooksul mõruained välja ja lisati supisse või hautisse, kus see koos teiste köögiviljadega pehmeks haudus. Võilille juurikas kuulus koos seente, porgandi ja kartuliga lihasupi koosseisu.
Prantslased on välja valinud vähem kibedate ja õrnemate lehtedega hariliku võilille taimi ning kasvatavad nende järglaskonda toiduks. Kevadel kaetakse võilillepeenar musta kiletelgiga kinni ja pimedas kasvanud valgete, veidi kirbemaitseliste lehtedega maitsestatakse toorsalatit või hautatakse neid nagu spinatitki. Inglismaal seevastu pole võilille söödavaks peetud, kuid Norrast ja Rootsi mägedest on teada mitmeid keerukaid võililletoitude retsepte.
MERIKAPSAS Crambe maritima
kasvab suurte viljuvate puhmikutena Saaremaa ja Hiiumaa paeklibustel randadel ja on meil looduskaitse III kategooria all ohustatud liikide hulka arvatud. Õitseb rikkalikult ja seemned valmivad sügise alguses. Hulgaliselt kasvab merikapsast Inglismaa lõunarannikul, kus osa taimi on suurte sinakate lehtedega nagu meie omadki, paljud aga tugeva purpurse värvinguga kuni tumelillani. Merikapsas on ka hinnatud ilutaim ja sobib ideaalselt segaaeda.
Kuni meie botaanikaaiad ega muudki asjaomased asutused selle taime seemneid üldsusele ei vahenda, loodusest seemnete muretsemine on aga kuritegu, tuleb seemned tellida Inglismaalt. Merikapsas peab lugu sügavast liivasest mullast.
Külva seemned varakevadel 30 cm suuruste vahedega 1-2 cm sügavusse ja lase taimel paar aastat jõudu koguda. Kui puhmik on sügiseks 40-50 cm kõrgune ja 50-60 cm laiune, võid ta kasvkoha järgmisel kevadel juba aprilli lõpul mustast kilest telgiga kinni katta. Pimedas ja soojas õhus kasvab juurikast välja pleegitatud rabarberit meenutav lehepunt. Murra igalt taimelt 2-3 lehte ja kata jälle kinni. Juuni algul hakka teda taas valgusega harjutama ja lase juurikasse jõudu koguda. Väetamine ja kastmine aitab tal kosuda. Ühelt taimelt murtakse lehti 3-4 korda, mida vanem taim, seda suurem saak. Merikapsast süüakse nagu lehtpeeti ehk mangoldit vokkroana, hautatult või suppides.
HARILIK ORASHEIN Elymus repens
on sada korda neetud umbrohi. Temast ei saa jagu kõpla ega kultivaatoriga — sööme ta siis parem ära! Orasheina juurika toiteväärtus võrdub teraviljaga, see sisaldab tärklist ja suhkruid 76 %, valku 8,8 % ja rasva 0,5 %. Peale selle on juurikal omadus tuua välja teiste toidutaimede peent kõrvalmaitset.
Risoom pestakse, tükeldatakse, kuivatatakse, röstitakse ja jahvatatakse peeneks ning lisatakse teesegusse. Saksamaal on joodud peterselliga maitsestatud orasheinateed seedimise kiirendamiseks ja maksa raviks. Pehmeks keedetud ja hakitud risoomi võib lisada salatitesse, suppidesse ja kastmetesse.
HARILIK KÖÖMEN Carum carvi
on juba aastasadade eest aiast loodusesse kolinud ja tunneb end seal hästi. Külva seemneid peenrasse või köögiviljaaia püsikute vahele. Tema noored lehed kõlbavad salatiks, sügisel väljakaevatud juurikas suppi maitsestama, seemned teeks ja ravimiks. Mulgid peavad köömneteed obligatoorseks mulgikapsaste kõrvale — see hoiab ära kapsasöömisele järgneva kõhupuhituse.
PAISELEHE Tussilago farfara
noori lehti süüakse mais ja juunis nagu kapsast või spinatit, soolvees keedetud lehtedesse keeratakse lusikatäis hakklihatäidist ja saadakse paiseleherullid. Paiseleht kuulub ravitoidu hulka: parandab ja aitab vältida hingamisteede haigusi ja köha. Vanarahvas uskus, et ta kasvab veesoontel ja näitab kaevukoha kätte.
VEREVA KUKEHARJA Sedum telephium
paksud sinakad lehed on omapärase maitsega. Kui see sulle ei meeldi, leota neid mõni tund külmas vees ja valmista toituks nagu spinatit, hautades koos või ja munaga.
VILLTAKJA Arctium tomentosum
noori kooritud varsi süüakse toorelt, hautatakse võiga või keedetakse soolavees. Maitsev ja tervislik! Risoomikeedust lisati toitudele luuvalu ja külmetuse raviks. Villtakja lehti seoti mädanevaile haavadele.
Loodusest salatisse
Veenmaks lugejat, et meie esiemad looduse toidulauda hästi tundsid, nimetagem siinkohal supisse ja hautisse lisatud või toorelt liha ja leiva kõrvale söödud taimi. Meie toitumisharjumused on sellest ajast saati muutunud. Kui tunned huvi meie pärimuskultuuri vastu, siis õpi neid taimi kõigepealt ära tundma.
Paljud metsa- ja aasaasukad on mürgised ja taime määramine looduses küllaltki keerukas ülesanne. Ladinakeelse nime järgi leiad interneti otsingumootori abiga hulga pilte ja teavet. Kõigepealt maitse sind huvitavat taime, proovi erinevates segudes ja katseta retsepte — nii saab selgeks, kas ta sulle toiduks sobib. Taime keemilist koostist tajub inimene maitsmismeele abil. Kui ühe või teise taime maitse on sulle vastukarva, on õigem see söömata jätta.
Taimedega tutvust tehes ära too neid enne kööki, kui oled täiesti kindel, et oled taime õigesti määranud.
Salatitaimed:
  • valge ristiku Trifolium repens noored lehed;
  • hariliku kirikakra Bellis perennis noored lehed parandavad salatina süües kopsukelmepõletikku;
  • hariliku nurmenuku Primula officinalis noored lehed;
• mets-harakputke Anthriscus sylvestris noored lehed maitsevad nagu tuntud ürdi aed-harakputke omadki, juurikast saab hautist, see sobib suppide ja kastmete maitsestamiseks; 
  • harilik jänesekapsas Oxalis acetosella sobib salatisse ja vokkpannile;
• salatkress Lepidum sativum on üks C-vitamiinirikkamaid taimi üldse, lehtede eeterlikul sinepiõlil on antibiootiline toime; ravib hingamisteede haigusi ja põiepõletikku, kui värskelt võileival süüa; 
  • harilik hiirekõrv Capsella bursa-pastoris;
  • harilik maajalg Clechoma hederacea maitsestab salatit;
  • ahtalehise põdrakanepi Chamaenerion angustifolium noored võsud ja lehed hakitakse salatiks;
  • põldohaka Cirsium arvense noored võrsed;
  • valge iminõgese Lamium album ja vereva iminõgese L. purpureum noored võsud ja lehed;
  • hariliku kortslehe Alchemilla vulgaris varjus kasvanud mahlakad noored lehed maitsevad nagu spinat;
  • kõigi teelehtede Plantago major, P. media ja P. lanceolata noored lehed;
  • hariliku raudrohu Achillea millefolium noorte lehtedega maitsestati salatit, et tugevdada verd, ravida nõrkust ja melanhooliat;
  • haput oblikat Rumex acetosa söödi nagu spinatit või maltsa salatis, suppides ja hautistes;
  • põld-piimohaka Sonchus arvensis noored lehed ja võrsed;
  • vesihein Stellaria media sobis suppidesse ja hautistesse, võrsetipud toorsalatisse. 
  • http://naistekas.delfi.ee/kodu_ja_aed/kook/salat-koduaiast-nendest-umbrohutaimedest-saad-tervisliku-ja-vitamiinirikka-eine.d?id=66028258

reede, 26. aprill 2013

Banaani kapsakalja jook

Kapsakali ja banaan blenderdada.

Kapsakali

Kapsas koos veega blenderdada ja jätta hapnema. Paari päevaga peaks valmis olema. Siis kurnata ja kasutada. Nimetus võiks olla kapsa kali. Õpetuses on nimetus kapsa rejuvelac.

Tervendamisest

Kui võtta tervendamise eest raha, tähendab see haiguse taastootmist. Keegi peab haige olema, et tervendaja saaks elatise ? Aga eks igaüks otsustab ise, mida ta oma eluga teeb. Kas panustab sobimatute nähtuste taastoomisesse või otsib väljapääsu. Arstidele ja tervendajatele peaks raha maksma siis kui neil patsiente ei ole ehk siis kõik on terved. Kellegi haigeks olemise pealt teenida on täiesti mõistusevastane. Üks inimene elab oma elu selliselt, et haigestub ja keegi teine võtab selle eest raha :):) Täielik paranemine toimub aga siis kui inimene ise haiguse põhjused äramuudab. Kui aluspõhjused jäävad muutmata, on iga väline abi ajutine.

...

 Jah nii ongi, tervendajad aitavad põhjust leidai, aga haiguse pealt teenida ei ole neil mingit õigust. Sest haigus on puhtalt enda elamise viisi tulemus. Ja kui võtta haigete vastuvõtmise pealt raha, siis toodab see haigestumist. Energiaringina. Oletagem korraks olukorda, et kõik on terved. Keegi enam tervendamist ei vaja praegu ega hakka edaspidi kunagi vajama. Kui paljud tervendajad on südamest rõõmsad, et jesss ometigi on nüüd kõik korras  Ja jään oma elatisest ilma. Kui tervendamine on inimese ainus sissetulek, siis paratamatult ta vajab piisavalt haigeid, et ise elus olla. Täiesti jabur ju. Võib väita, et niikaua kui tervendamise eest võetakse raha, niikaua peab olema haigeid, et tervendajad nälga ei sureks  ja ongi taastootmise ring. Tervendamine rahalise sissetuleku mõttes toodab haigestumist.

....

Soome keeles on süül väga hea tähendus. Syy tähendab põhjust. Kui on haigus on ka põhjus. Ilma põhjuseta asju siin maailmas kahjuks ei ole. Väga ju tahaks, aga ei ole. Ilmingutel kõigil on põhjus ja kui on põhjus, siis on tagajärg. Ja niikaua kui põhjused ei muutu, jäävad tagajärjed samaks. Ainel endal pole mingit võimalust hankida endale vormi, eluiga ja toimet. Vormi, eluea ja toime annab ainele teadvus. Ja aine on ka mõte, on ka tunne, on ka aistingud. Kui jätta teadvuse areng välja, siis võib elu sünnist surmani tunduda täis täielikku ebaõiglust ja peale ohvriseisundi nagu muud polegi. Aga teadvusena oleme Loojad. Kõik loovad koguaeg. Igaüks vastavalt omavõimetele ja ühed siis teadmatult ja teised teadlikult. Ja igapäevane elu, mis koguaeg vastutuleb, ongi selle Loomise tulemus. Loomise algtõuge võis toimuda sadu füüsilisi katteid tagasi, tagajärg aga saabub "nüüd" kätte. Võimalik et oleme isegi lõpetanud sedaviisi loomise juba ammu. Aga kui teadvus on vallandanud ühe ahelate voo, siis jõuab energia alati looja juurde tagasi. Ja nii me siin hingame, kõiki tekitatud põhjuste tagajärgi sisse ja hetkel võimalikku teadlikkust jälle välja. Ehk siis tegusid, mis ei sobi, ei pea kordama. Võib üritada aidata ja seda peabki tegema. Aga aidata saab ikka siis kui inimene ise on selleks põhjuseid loonud. Ja nii ühed tervenevad imeliselt võimatutest haigustest ja teised haigestuvad seal kus sisuliselt haigust olla ei tohikski. Haigused on tagajärg, mis ilmnevad, kuna on loodud põhjused. Nähtavaid ilminguid on üsna lihtsate vahenditega võimalik nähtamatuks muuta. Aga kui põhjus jääb, siis haigused soodsatel tingimustel aina tulevad ja tulevad. Üks tervendaja lõpetas päevapealt tervendamise, kui ta taipas. Tema aitab inimese terveks.... ja inimene teeb veelgi suurema jõuga kurja edasi teha. Haigus tuleb õpetama, tema võtab haiguse ja inimene elab samal viisil edasi tehes veelgi jõulisemalt.

....
https://www.facebook.com/groups/288341327887293/

Hapukapsa supp banaaniga

Soolata hapendatud kapsed koos vedelikuga ja värske porgnad blendrisse. Lisaks soolata hapendatud porgandi ja soolata hapendatud kapsa tükke ja banaani tükke.

neljapäev, 25. aprill 2013

Lihatoitumisest

Kui lihatoitumise juures mõelda valkusid, siis kõik toortoitlased söövadki puhast valku koguaeg. Nimelt on ensüümid valgud. Ja need valgud moonduvad kõvasti juba 60 kraadise kuumuse juures. Pole vahet kas kuumutatakse taimi või looma, elusad ensüümid hävivad. Nii et kindlasti tasuks uurida lihatoitlase käest, aga mis on lihatoidus sellist, mida taimedes ei ole. Unustatakse ka, et kõik toitainete väärtused on antud toorel kujul. See mida lihatoitlane kujutab end lihast saavat, saaks ta siis kui sööks toortoiduna liha. Nende taju, kes söövad toorelt liha ja kala(toores muna, piim), tasub aga lausa uurida. Kui jätta rituaalne toit 1 kord aastas( või harvemini) kõrvale millel on tervendav tähendus, siis liha on kõige ehtsam narkootikum ja taju tuimestaja. Kui seda ära ei tabata, siis lihast loobumine võib olla väga raske ja vaevaline. Otsitakse asendajaid ja sealt ka need tohutu pähkli ja õlide rikkad toidud tulevad. Üritakse toitu teha võimalikult sarnasena lihatoidule. Kui tuleb äratabamine, et liha on tuimestaja ja ühel hetkel enam ei vajata tuimestust ei taimselt ega loomsel kujul, siis muutub ebaoluliseks ka söödava toidu sarnasus sellega millega ollakse harjunud. Ja minnes toortoidule võib toit olla mistahes kujuga, ilma et see häiriks meelt. Kui jätta eetiline vestluses osa kõrvale (sest tükk liha mida süüakse, ei ole enam ammu loom, loom on ta tükk aega enne kui toiduks muutus) ja lähtuda ainult sellest, mida laibas on sellist, mida keha siis vajab ja mida ta mujalt ei saa. Teadvuse kiirguse mõttes on aga kivis, taimes, loomas ja inimeses olev teadvus oma algolemuse mõttes sama. Lihtsalt pikas arenguvoos on üks teadvus jõudnud iseenda teadvustamisel ja oma loomuse kasutamisel kaugemale kui teised. Taimede ja loomade erinevus on see, et taimedel pole pikka Põrgus/paradiisis olemise aega. Taim liigub ühisvälja ja keha vahel väga kiiresti. Ja nii võib aiapidaja näiteks kasvatada oma peenardel ühtesid ja samu teadvusi. Ja need taimteadvused on siis teadlikud sööja vajadustest ja suudavad täpselt neid aineid korjata, mida vaja on. Taimed on väga koostööaldid. Lisaks liigub taimeriigis info väga kiiresti. Ja kõigil ühte ühisvälja kuuluvatel teadvustel on käes koguaeg kogu info kõigist ja kõigest, millega taimed kokkupuutuvad. Nii et omades laual õuna, jagab see õun teavet kõigi õuntega  Ja see 1 õun laual oleks nagu kõik õunad . Loomadel on ka ühisväli, aga kuna loom on kodustatud, siis ta on loomamaailmast väljas. Kodulooma teadvus on asunud tugeva sammu individuaalsuse poole. Ja kannatused, mida loom kogeb elu ja surma hetkel, elatakse peenemas maailmas siis veelkord läbi. Kui füüsilist keha ei ole, on kõik kogemused kümneid ja sadu kordi pikemad. 1 tundi füüsilises kehas võib peenemas maailma tähistada 10 või 100 tundi. Väga tugevad teadvuste vahelised seosed tekivad just loomamaailmas ja seda seoses üksteise söömisega. Nii et mõnigi lahendab oma pereelus lugusid, mis said alguse sellest, et ollakse üksteist korduvalt ära söödud ja elu lühendatud  Inimteadvused on võimelised abistama arengus nii kive, taimi, loomi kui teisi inimesi. Iga arengu takistamine pöördub alati takistaja peale tagasi ja tal tuleb oma tegu heastada ulatades abikäsi. Nii et lihasööja korjab endale tohutu hulga teadvusi, kellega ta on seotud. Ja ühel hetkel kui Tarkuse ja Armastuse säde, mis elab igaühes, lahvatab leegina püsivalt särama, siis on võimalik kõiki neid seoseid ka abistavas vormis kasutada.

....


 Kui võtta puht kasulikkuse mõttes, siis keedetud taimetoit ja keedetud lihatoit on väga sarnased. Keedetud toidus on kõik elusad väikesed maailmad tapetud ja ained kas kadunud või suuresti muundunud. Kõik küpsetatud ja keedetud toidud on tuimestajad, lihtsalt üks on vingem kui teine. Ehk siis kui lilhasööja on taju olemas, saab ta väga hästi aru, et tema söök ei erine sisuliselt millegipoolest keedetud taimesöögist. Jah jääb see eetiline osa, aga kui võtta puhtalt sellest, et kas on kasulik kehale või mitte, siis keedetud toidud on ühelaadsed. Söögile saab muidugi toitu tehes luua lisaväärutusi. Kui söögitegemine on söögitegija jaoks sündmus ( mitte igapäevane tüütu kohustus), siis sööki/toitu pannakse juba mõtlemisest peenemaid energiaid ja toit on maitsev ja tundub väga vajalik. Ja ongi vajalik, sest niikaua kui pole kehal võimalusi otse võtta endasse neid peenemaid energiad, teeb ta seda läbi toidu. Samuti söögipalve või väga levinud jumalatega toidu jagamise rituaal rikastab toitu peenenergiaga. Aga seda mitte keedetud toidu füüsilises mõttes, vaid just selle peeneenergia mõttes. Ja seda peenemat energiat siis arvatakse toitu väärtuseks. Eestikeeles on ka huvitavad nimetused söök ja toit. Üks neist toidab , teine ei pruugi väga toitev olla 


----

Foorum Toortoit https://www.facebook.com/groups/288341327887293/

Kommentaar

See kommentaar on kirjutatud lingitud blogipostituse kohta 


Lisan siia juurde ühes varasemas teemas kirjapandud mõtte : Vandenõuteooriaid tuleb lugeda ERITI RAHULIKU meelega. Olen ise neid väga palju lugenud ja uurinud, rääkida saab neist aga väga vähestega. Rääkida saab neist ainult siis kui vestluskaaslane ise jääb väga rahulikuks. Neid teooriaid kasutakse vahendina. On huvitav fakt, et näiteks vabamüürlust paljastavate materjalide rahastamine tuleb tihtilugu vabamüürlaste endi vahenditest. Ehk siis tundub nii, et nad on huvitatud, et inimeste sagedus ei tõuse ja ollakse valmis kirjapanema mida iganes vähegi pähe tuleb, peaasi, et inimesed ärrituks ja vihastuks. See on tõeline vandenõu, et info levitamine toodab vihkamist, ärritust, eristamist, eraldumist, enda paremaks pidamist ja teiste halvustamist jne, jne. Kui sobimatut ei suuda lugeda rahuliku meelega, siis hakkab lugeja tootma sedasama nähtust, mille vastu ta rahutuks muutub. Kõik, millele teadvus keskendub, see kasvab, selle seisundivõrra, milles inimene viibib. Ja see on igaühe enda otsus, mida ta oma teadvusega kasvatab või kasvatamata jätab. ..... Tegude tegemiseks on vaja põhjust. Ühe osa põhjusest loob meeleseisund. Kui on vaja masse mõjutavaid otsuseid ja tegusid, on vaja põhjust. Rahva meeleseisundit. Mida madalam on meeleseisundi vibratsioon ( ärritus, viha, ägestumine, kurbus, meeleheide, nördimus, mõistmatus, teiste alavääristamine,hirm,kaosetunne), seda tumedamaid tegusid teha on võimalik. Meelseisunditega on aga see lugu ka, et kuigi endas on veel vihaenergia peidus, enne seda ei näe, kui see on endas nähtavaks muutunud. Nähtavaks muutub ta mingite väliste sündmuste ajel. Ja sellel hetkel kui näeb, et vihastasin või ärritusin, olen ma sellest juba vabanemas. Nüüd pole muud kui keskenduda viha vastandile Kui hakata vihaga tegelema, hakkab teadvus viha toitma. Sama on ka kõige sobimatuga sõdimisel. Kui selles saab veel eneseteostus, millegi vastu sõdimisest, muutub see inimene osaks sellest, mille vastu ta sõdib. Ehk siis ta hakkab hoidma üleval seda nähtus, mille vastu sõditakse. Hoiab üleval ärrituse, viha, meeleheite, nördimuse, hirmuga mürgitamise ja ärakasutamise vastu jne. Midagi muuta saavad need, kelle meeleseisund jääb alati väga rahulikuks ja kes keskenduvad täie jõuga sobivale ja sobimatuga tegelevad ainult kui ühe vajaliku tegurina. Aga muidu võib inimest õnnitleda ,kui maailm äkki kokkukukub ja kõik väga mustades värvides hakkab paistma. See näitab, et üks osa soga on asunud lahkuma ja hetkel haagib end väliste sündmuste külge, et see endale nähtavaks muutuks............. Nii et reaktsioonid kõigile mürgitajatele aitavad iseendas märgata oma mürgisust.

https://www.facebook.com/groups/288341327887293/489857604402330

Ajast aega

Ajast aega on liha pingem olnud rituaalne toit, mida söödi teatud ajal, teatud palves ja teatud viisil. See tervendas seda katet, mille teadvus arendab välja loomadeks kehastumise staadiumis. See on aga kahetsusväärne, et rituaalne toit on muutunud igapäevaseks.

....

Lihasöömine tuli jääajaga. Siis lihtsalt ei olnud muud valikut, kui koguda sööki pooleks aastaks.

....

 Meel vajab liha viha maandamiseks. Ja lihasöömisest loobudes tuleb ka vihast loobuda  Muidu mürgitab taimse toidu ka ära ja lihast loobumisel pole mingit tulemust vaimses tähenduses. Kui need stressid ja pinged ei ole vabastatud, mis liha vajavad, muutub taimetoidul olev inimene ennast mittevalitsevaks ja väga tujukaks. Nii et selle mittevalitsemise ja tujukuse seisukohalt võib küll väita, et on inimesi, kes vajavad liha.

....
 Jah, sama hästi võib öelda ka nendest(suitsetamine ja alkohol), sest igaüks on oma arengust täpselt seal kus ta on. Ja mingite väliste mõjutustega kellegi teadvuse tasandit tõsta pole võimalik. Võib ju üritada, aga areng käib ikkagi võrdluses iseendaga. Teadvuse tasand tõuseb siis kui otsus tuleb enda südamest ja enda seest. Väline mõjutus mõjub vägivallana kui sisemist otsust pole. Meeles olevad mürgid vajavad söögiks ja joogiks mürke.

....

 Samasugune on ka väide liha ei pea sööma. Kui see on suunatud teisele inimesele, siis kogetakse üsna jõulist survet, mida tõlgendatakse vägivallana  Saab iseenda suhtes öelda, et kas on vaja või mitte, kas valin või mitte. Nagu tuleb mängu kellegi arupähepanemine, siis pole vahet, kas öeldakse, peab sööma või ei pea sööma 

....

 Sunniga on selline lugu, et nagu sund kaob, keerab pendel teise otsa. Seda näevad kõik lapsevanemad, kes korralikult sundi kasutavad, et tulemus on vastupidine sellele ,mida nad nõudnud on. Otsus peab tulema oma südamest ja see ei tohi olla mõjutatud mittekellestki peale iseenda. Jah infot võib koguda, teisi võib kuulata, aga otsus peab enda oma olema. Siis on alati tugi oma sisemuses ka võtta. Kui välise sunni läbi saavutatu muutub kohe vastandiks nagu sund kaob.

https://www.facebook.com/groups/288341327887293/

kolmapäev, 24. aprill 2013

Hapendatud porgandi ja banaani pudru

Hapendanud porgandi ja banaani pudru. Panin eile üsna vänge kapsahapendusvedelikku riivitud porgandile ja täna on see hapukas ja pehme. Soola ei kasutanud Võtsin mõne lusikatäie hapendud porgandit ja 1 banaani. Peenestasin kahvilaga banaani ja segasin segamini. Tulemuseks on magushapu pudru.

teisipäev, 23. aprill 2013

Ensüümid on elus

Ensüümid on ka elus. Kas nad on loomad ? Siis kui on, siis taimed söögiks ei kõlba  Samuti on bakterid elus.Me neid lausa peame, sest ilma ei suuda seedida. Nii et võiks küsida, et kas kõik söövad inimesed peavad "loomi" ja toidavad neid? Nii et kui vastus on, et need on loomad ja loomade piinamine ei sobi, sealt on üks samm mittesöömiseni 

....

 Isiklikult olen näinud ainult ühte lihatükki, mida võib loomaks pidada. Ehk siis looma teadvus polnud liha juurest lahkunud. Ja tegemist oli mahetootmises tapetud loomaga. Nii et kes liha söövad, olge kenad saatke siis teadvused ka kenasti ära. Lisaks tuleb arvestada ka sellega, et söömisest algab Õpetaja ja Õpilase suhe. Ehk siis üks takistab teise arengut ja peab seda hiljem edendama. Nii et mis teeb loomast looma ? Sellele küsimusele tuleb igaühel endal vastata. Sest kui hakatakse rääkima loomadele kannatuste mittevalmistamisest, siis tuleks välistada ka kõik riided, millel on loomne pärituolu. Sest need keda pügatakse, ei sure ka loomulikku surma. Tuleb välistada kõik kvaliteetsed jalanõud. Sest nahka juba ometi ei kanna inimene, kes loomade kannatustest hoolib. Loodetavasti inimene, kes hoolib loomadest ei tarbi ka ühtegi naftatoodet, sest ka see tekitab loomadele kannatusi. Jääb üle arvata, et loomakaitsjad käivad kõik viiskude ehk siis taimset päritolu jalanõudega. Ja villased sokid sinna ka sisse ei sobiks. Tuleb eristada mõtlemist mis sobib lõunamaadesse, kus võid rahulikult ringikõndida paljajalu ja kui kõht tühjaks läheb tuleb lihtsalt käsi sirutada ja võtta. Põhjamaine mõtlemine aga eeldab ikkagi loomade toetust. Teadvuste tasandil on see suur koostöö ja ühistoimimine. Teadvused näiteks, kes sünnivad koduloomadeks, sünnivad järgmises elus inimestena. Ja kontakt inimesega on sellele teadvusele väga väga vajalik. Nii et võite koduloomade olemasolul neile kõike tarkust ettelugeda ja nendega mõtteid vahetada. Teadvuse arengule tuleb see kõik kasuks. Ilma koostööta ei püsiks inimese keha hetkegi koos. Sest ka üks osa peenematest katetest on väljaarendatud loomses kehas. Kahjuks ei saa keegi oma arengust astmest ülehüpata. Kui keegi on võtnud otsuse vastu, et loobub kõigest loomisest, siis on see tema otsus ja tema arengu lugu. Ja seda, kes sellist otsust vastuvõtnud ei ole, ei saa kuidagi sundida seda tegema. Sest me ei tea tegelikult tema hingekiire suunda. Me ei tea mida õpivad teised teadvused. Saame ainult teada, mida õpime ise. Ja teisi enda raja järgi hinnata pole võimalik. Teisi hukkamõista ju võib üritada, aga sellega ei saavuta muud kui enda raja kinnipanemist. Kõik sõnad, mida ütleme teiste kohta, need mõjuvad väga suures osas endale. Ja teisteni jõuab üsna väike osa. Aga ta äratab teises sarnase loomuse. Nii et loopides kriitikat teiste suhtes, paneb oma arenguvõimaluse kahjuks kinni ja see kriitika toetab justnimelt seda osa inimeses, mis kriitika alla sattunud on. Loodetavasti on tead, et mesi ja mesilased on inimkonnale kingitud. Ja nad on tõesti siin Maal inimeste jaoks. Sest ka puuviljadel oleks ilma nendeta pea võimatu üldse viljastuda. Nii et loodetavasti puuviljade "isad" ,keda sööme, on mesilased :):)

....

 Sa tunned seda kohe, kui mesilased ei ole õnnelikud. Kui pole varem mesilasi kohanud, siis mine tee juttu. Mesilane on väga aus. Ja väljendab end nii siis kui inimene on õnnetu kui ka siis kui ta ise on. Kui oled ise õnnelik võid ilma kaitsevahenditeta toimetada ( seda juhul kui mesilasi seejuures õnnetuks ei tee).

....

 Üks loodusjõud, millega mesilased seotud on, kannab astroloogiast nime Veenus. Ehk siis mesilased on seotud ka Ilu, Harmoonia ja Tasakaaluga. Ja see suur töö, mida nad viljade tolmeldamisel teevad, on kirjeldamatu. Kus aias on mesilased, seal võib öelda, et majaelanikud on juba ise oma loomuse poolest Mesi. Isegi kui mett väga ei tarbitagi. Sest just tolmeldamise läbi tekib see seos. Hetkel oma vaatluste põhjal ei suuda meenutada, et oleksin õite peale näinud kärbseid.

....

Kui on olemas elamine( ka korruselamine), siis kõik kivid, taimed ja loomad, kes elavad elamises või selle ümber, moodustavad ühtse terviku. Seda toetab ka maakiirgus ja lähim väekoht ( kus Maa süda hingab ja saab taevaga kokku) majale. Ja kui tekib haigus, mis vajab ravi, siis vaadake, mis taimed on teie elupaiga lähedusse kasvanud. Isegi nende taimede tekkimise järgi saab kirjeldada , mida majasolijad vajavad. Umbrohud mida niivõrd eemale peletakse võivad olla just majaelanike jaoks sündinud ja kasvanud. Ja sama on koduloomadega, nende toodan muutub vastavalt vajadustele. AGA ainult siis kui loomad inimestest ka lugupeavad. Muidu võib ka vastupidine toime olla.

....

Valuga on see lugu, et füüsiline keha ei valuta MITTE IIAL: Valutab alati astraalkeha ja miks. Astraalkeha ei talu otsekontakti füüsilise kehaga. Ja kui vahepealt kaob ära eeterkeha, siis ongi valud. Kui eeterkeha luuakse tagasi, siis enam ei valuta ja füüsiline keha saab kiiresti terveneda. Seetõttu aitavad ka igatlaadi imelikud mähised ja raviteed ja sõnumised jne, et nad taastavad eeterkeha, keha mis võimaldab meil ennast hästi tunda. Kui nüüd valu eiratakse, siis pikaajaline astraalkeha kontakt lõhub füüsilise keha ära. Ja erinevad protsetuurid tuvastavad selle. Nii et kass tegi oma tööd korralikult. Ilmselt on ta järgmises elus tervendaja 

https://www.facebook.com/groups/288341327887293/489340651120692/



esmaspäev, 22. aprill 2013

Hapukapsa supp

Ilma soolata hapendatud hapukapsast. Tükkideks lõigatud porgand. Korraks blenderisse. Ja supipõhi on valmis. Sisselisasin hapendatud kapsast ja porgandi tükke.

pühapäev, 21. aprill 2013

Linaseemne jook

2 supilusikatäit linaseemneid
umbes klaas vett
Ja lasta blendris käia, kuni terad on kadunud ja mass ühtlane.
Siis võib võtta mõned lonksud niisama :)
Ülejäänule panna juurde vett, datleid ( või leotatud rosinaid) ja banaani.

Lina


LINA
Sisemine ilu, jõukus, kaitse
Astroloogia : Marss, Saturn, Merkuur, Kaljukits. Primaarselt Kaksikud ja Neitsi, sekundaarselt Jäär, Lõvi ja Ambur.
Elemendid : Maa elemendi veeosa, tuli. Maskuliinne.
Jumalannad : Arachem, Arianrhod, Brigid, Hulda, Neith, Uttu.
Müüdid ja taiad: Lina mainitakse sageli Piiblis. Keskajal oli ta oluline taim rohtaedades, sest usuti, et tema õied kaitsevad nõiduse eest. Jumalanna Hulda andis inimestele ketramis- ja kudumisoskuse. Lina on püha kudujajumalannale, kes koob elu võrku. Ta esindab iseseisvat, feminiidset jõudu. Lina võib kasutada kudujajumalanna austamise riitustel ja loitse kududes. Linaseemneid hoitakse sageli õmblusmasina lähedal. Lina pannakse taiakotikestesse ja samhaini ajal on seda kasutatud ka kaunistamiseks.
Kaitsev mõju : Uude kohta kolides kasuta lina kodu ja maja õnnistamiseks. Kanna lina amuletina kaasas, see kaitseb kurja silma ja nõiduse eest. Võta karp, vooderda see punase paberiga ja pane sinna linaseemneid, et takistada kurja tungimist majja. Enda kaitsemiseks uneajal võta võrdsetes kogustes lina- ja sinepiseemneid ning pane need kausiga voodi ette. Teisele poole voodit aseta kannutäis külma vett. Vanasti öeldi, et linapõllul mängivast või magavast lapsest kasvab ilus inimene; seepärast võiks lasta lapsel seitsmeaastasena linapõllul tantsida. Taim meenutab ühtalsi, et tõeline ilu ei ole alati väline.
Puhastav mõju: Puhasta maja või kodu linaga pärast tüli negatiivsest energiast.
Jõukus : Jahvata seemned jahuks ja lisa seda toidule, saad kindla töökoha. Lisa õli vannivette, siis leiad tööd. Raputa seemneid korteri või töökoha nelja nurka, see toob jõukust. Lina meelitab ligi õnne ja raha. pane seemneid rahakotti või kingadesse.
Tervis: Lina toob tervist, nii et kasuta seda tervendamisrituaalides. Jahvata seemneid ja lisa jahu toidule, et saavutada vastupidavust.
Raviomadused : Terved või purustatud linaseemned pannakse külma vette või muusse vedeliku likku, lastakse mõni tund või terve öö seista ja juuakse. Seemnetel on kerge lahtistav, põletikuvastane ja pehmendav mõju. Linaseemned takistavad roisubakterite paljunemist soolestikus ja mõjutavad tänu oma limale ja paisuvatele koostisosadele sooles vedelikku siduda laksatiivina peensoole perstaltikat. Lina alandab kolesteroolitaset ja rasvaprotsenti ning veresuhkrut ja sisaldab kasulike omega – 3 rasvhappeid. Lina ennetab ateroskleroosi. Linaseemneõli kasutatakse eksseemide, pakatiste ja põletushaavade raviks. Tervetest või peenestatud kuumutatud seemnetest valmistatakse kuuma kompressi ja mõnikord tehakse seemnetega paisetele külmi mähiseid.
Hoiatused : Linaseemneid ei tohi kasutada kilpnäärmehaiguste korral. Linaseemnete pidev kasutamine võib häirida organismi elektrolüütide ja vee tasakaalu. Koos seemnetega tuleb juua ohtralt vett, muidu võivad tekkida kõhugaasid või isegi sooleummistus. Lina võib aeglustada ravimite toimainete imendumist.
Sinikka Piippo “Taimede varjatud vägi” lk 292-294

Toortatra pudru


Üleöö leotatud tatar ; Banaan ; Datlid( või ka rosinad, viigimarjad)
Tatra panin blendrisse ja blender suutis kenasti ilma vett lisamata ringikäia. Lisasin banaani. Ja maitsejärgi tundus, et veidi oleks magusat juurde vaja ja lisasin datleid. Ühe banaani lõikusin pudru sisse tükkideks.
Tatar : Tatar on B-grupi vitamiinide, asendamatute aminohapete ja mikroelementide sisaldusepoolest esimesel kohal võrreldes teiste kõrrelistega. Kõige rohkem on tatras rauda, vaske ja P vitamiini ehk bioflavonoide, sh eriti palju kvertsetiini.
Tatravalgud on hästi lahustuvad ja omastatavad (kõhus ei teki raskustunnet), tatras sisalduvad glükoos ja fruktoos annavad mõnusa maitse.
Tänu oma rikkalikule koostisele on tatral väga palju suurepäraseid farmakoloogilisi ja ravivaid omadusi:
 mõjub ergutavalt, suurendab lihasjõudu, vastupidavust;
 toniseerib, tugevdab ja puhastab veresooni, eriti kapillaaride võrku sidekudedes, parandab vere tsirkulatsiooni kapillaarides ja sellega ainevahetust, takistab tursete ja verevalumite teket, soodustab vereloomet ning hoiab hästi töökorras silmanägemist ja ajuvereringet;
 tugevdab põletikuvastaseid protsesse, takistab organismis selliste ainete moodustumist, mis põhjustavad reumatoidartriiti, jämesoolepõletiku ja nendega seotud valude teket;
 suurendab immuunsüsteemi elementide moodustumist ja nende aktiivsust, pidurdab bakterite paljunemist, vähendab ägedate nakkushaiguste tekkevõimalusi hingamisteedes;
 katkestab vähi rakkude varustamise nende elutegevuseks vajalike fermentidega, aeglustab arengud või üldse võib viia rinna-, jämesoole-, munasarja- ja verevähi hukkumiseni; kiirendab fermentide moodustumist, mis hävitavad organismi sattunud kantserogeenide hulka ja nende mõju;
 soodustab liigse kolesterooli väljaviimist organismist, vähendab kolesterooli ladestumist arterite ja teiste veresoonte seintele;
 reguleerib suhkrusisaldust veres;
….
 normaliseerib vererõhku paljude südamehaiguste puhul, takistab vere paksenemist ja trombide teket, ateroskleroosi arengut, südame-veresoonkonnahaiguste (sh insuldi) teket, takistab ja aitab ravida organismisiseseid verejookse (südames, ajus, naha all, silmades).